SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE W PRZEDSZKOLU
NR 17 IKAREK W POZNANIU.
DATA: 13 marca 2025r.
W GODZINACH 16:00 – 18:00.
DO ZOBACZENIA
Podczas spotkania będzie możliwość konsultacji z psychologiem przedszkolnym.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE W PRZEDSZKOLU
NR 17 IKAREK W POZNANIU.
DATA: 13 marca 2025r.
W GODZINACH 16:00 – 18:00.
DO ZOBACZENIA
Podczas spotkania będzie możliwość konsultacji z psychologiem przedszkolnym.
Wstęp deklaracji
Przedszkole nr 17 w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.ikarek.org
Dane teleadresowe jednostki:
Przedszkole nr 17 “Ikarek” w Poznaniu
ul. Głuszyna 206 a, 61-329 Poznań
Tel: 61 810 17 46
e-mail: ikarek.przedszkole17@wp.pl
Data publikacji strony internetowej: 2014-12-11
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-12-12
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Powody wyłączenia:
Ułatwienia na stronie internetowej:
Strona przedszkola posiada następujące ułatwienia:
Data sporządzenia deklaracji:
Deklarację sporządzono dnia 2020-07-24
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Agata Gust
e-mail: ikarek.przedszkole17@wp.pl
Telefon: 61 810 17 46
Procedura składania wniosków o zapewnienie dostępności
Wnioski o zapewnienie dostępności można składać:
drogą pocztową na adres: Przedszkole nr 17 “Ikarek” w Poznaniu, ul. Głuszyna 206 A 61-329 Poznań,
wysyłając informację e-mail na adres: przedszkole17@ikarek.org,
osobiście w siedzibie przedszkola, w godzinach urzędowania.
Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej
Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 848), każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej albo o jego udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.
Żądanie powinno zawierać:
Podmiot publiczny realizuje żądanie zapewnienia dostępności strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeśli zapewnienie dostępności cyfrowej nie może nastąpić w wyżej wymienionym terminie, podmiot powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie w jakim zapewni dostępność, jednak termin nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Podmiot publiczny odmawia zapewnienia dostępności cyfrowej jeśli wiązałoby się to z ryzykiem naruszeniem integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji. Jeśli podmiot publiczny nie jest w stanie zapewnić dostępności, powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach zaistniałej sytuacji i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej w żądaniu, albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu – osoba zgłaszająca żądanie ma prawo złożyć do podmiotu publicznego skargę. Do rozpatrywania skargi w sprawach zapewnienia dostępności cyfrowej stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735).
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich
Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej – wzór (PLIK DOCX, 24 KB)
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście znajdujące się przy osiedlowej uliczce, wejście na poziomie ścieżki z możliwością bezkolizyjnego poruszania się wózkiem inwalidzkim. Od strony dostaw kuchennych znajduje się wyjście, które w razie konieczności może być użyte jako wyjście ewakuacyjne.
Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji jest dyrektor przedszkola oraz sekretarka.
Budynek jest dwupoziomowy, nie posiada wind, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Posiada korytarz oraz schody prowadzące na piętro. W korytarzach budynku znajdują się standardowe przejścia z których może korzystać osoba niepełnosprawna.
Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym.
W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line.
Aplikacje mobilne
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej